סטנדרט הטיפול החדש לטיפול בהורים

BetterCare למשפחות

קשה לטפל בהורים מזדקנים עם מצב בריאותי מתדרדר. קשה לקבל החלטה שהגיע הזמן להכניס מטפל זר וקשה לנהל את הטיפול ואת המטפל לאחר שהתקבלה ההחלטה. תהליך הלמידה הוא ארוך והקשיש מתדרדר תוך כדי התהליך כאשר אתם חסרי אונים אל מול גודל האירוע.

יתרונות עיקריים

למה להשתמש במוצר שלנו

BetterCare למשפחות הינו פתרון לניהול המטפלים הזרים. הפתרון פותח על מנת להקל על ניהול הטיפול כאשר התקבלה החלטה להשאיר את ההורה בבית ולהעסיק מטפל זר על מנת לסייע לו. 

משפחות המתמודדות עם העסקה של מטפל זר מתמודדות עם מספר  סוגיות: 

  • סוגיות הקשורות להעסקה – שעות עבודה, תשלום שכר, החזר הוצאות
  • סוגיות הקשורות לטיפול – סדר יום, דגשים טיפוליים, מתן תרופות, מניעת הדרדרות נוספת
  • סוגיות הקשורות לניהול הבית – ניהול מלאים של מזון, תרופות, אביזרי ספיגה
  • סוגיות הקשורות לניהול יומן משותף – בדיקות, טיפולים, תורים, אירועים משפחתיים
 
בנוסף, מתמודדות המשפחות עם סוגיות נוספות כגון איתור המטפלת המתאימה ביותר להורה, איתור מטפלת מחליפה, התמודדות עם הדרדרות של הקשיש, שאלות מקצועיות, מצבי חירום רפואיים והחלטות לא פשוטות הנוגעות לאיכות החיים של ההורה. 
 
הפתרון שלנו מאפשר בניה של תכנית טיפול המותאמת לכל מצב תפקודי וקוגניטיבי בו נמצא הקשיש ושיתוף פעולה חלק ויעיל בין כל הגורמים השותפים בטיפול: בן המשפחה שהינו המטפל העיקרי, המטפל הזר, בני משפחה אחרים, גורמים מקצועיים ועוד.  הפתרון מקל על הלחץ היומיומי של משפחות המטפלות בקשישים. הפתרון הופך להיות קריטי ככל שהמצב של הקשיש מתדרדר והאחריות לטיפול עוברת בהדרגה למטפל העיקרי אשר אמור לנהל את הסיטואציה באופן מלא כאשר ברוב המקרים הוא לא גר עם הקשיש ולכן בנוסף לכל המאמץ עליו לנהל את הטיפול מרחוק

 

מה אנחנו עושים

מאפיינים עיקריים

הפתרון כולל שתי אפליקציות הקשורות ביניהן – אפליקציה לבני המשפחה המנהלים את הטיפול ואפליקציה למטפלים הזרים אשר נמצאים עם הקשיש בבית ומטפלים בו. כל אחד יכול לערוך את המידע הרלוונטי לו ולצפות במידע המוזן במערכת כאשר המידע מתעדכן בשתי המערכות במקביל. העבודה עם האפליקציות מאפשרת תקשורת רציפה ומלאה בין בני המשפחה למטפל הזר כולל שמירת מידע טיפולי הנגיש לכולם מתוך המערכת.

ניהול סדר היום של הקשיש לפי ימי השבוע
המערכת מאפשרת בניה של סדר יום לכל אחד מימי השבוע הכולל מתן ארוחות, מתן תרופות, טיול בגינה, רחצה, שינויי תנוחה, תרגול הליכה, לקיחה לשירותים וכו'. כל אחת מהפעולות יכולה להיות מלווה בתמונה והסברים ומאפשרת למטפלת לתעד את הטיפול שניתן על בסיס יומי כולל רישום ותיעוד מדדים ומידע נוסף.
ניהול יומן תורים ואירועים עבור הקשיש
באפליקציית בטר קייר למשפחות, ניתן לנהל את כל התורים, האירועים והפגישות של הקשיש, כולל תורים לרופא, פגישות משפחתיות, פדיקור, מספרה ועוד. המערכת מאפשרת רישום מי מלווה את הקשיש ולצרף מסמכים רלוונטים, כך שכל המעורבים בטיפול מעודכנים ואירועים חשובים לא נשכחים.
ניהול הוצאות הבית
במקרים רבים המטפלת הזרה שגרה עם הקשיש הופכת להיות מנהלת משק הבית. היא אחראית על הקניות של תרופות, טואלטיקה, מצרכי מכולת ועוד. דרך אפליקציית בטר קייר ניתן לנהל רישום מסודרת של הוצאות הבית ולתעד את הכספים המשולמים למטפלת על מנת לבצע את הרכישות. המערכת תאפשר לכם לראות רישום הוצאות חודשי, לדעת מי מבני המשפחה נתן למטפלת כסף וכמה, מה היתה עלות המצרכים שנרכשו וצפיה בכל ההוצאות במקום אחד.
תיעוד תשלומי שכר
ניהול תשלומי המטפלים הזרים כולל רכיבים רבים כמו שכר בסיס, דמי כיס, תשלום עבור סופי שבוע והחזר הוצאות. במקרים בהם המטפלת מועסקת דרך חברת סיעוד, חלק מהתשלום מועבר דרך ביטוח לאומי ישירות למטפלת והמשפחה משלימה את התשלום שנשאר. האפליקציה של בטר קייר מאפשרת תיעוד ואישור של כל התשלומים ומספקת רישום מדויק לכל תקופת הטיפול.
תיעוד ימי חופשה, מחלה וחגים של המטפלת
מטפלות זכאיות לימי חופשה מחלה וחגים על פי החוק. באפליקציה ניתן לבצע רישום של כל ימי החופשה שהמטפלת לקחה, אילו שולמו ואילו לא, האם היא עבדה בחג או לקחה חופש וכו'. הנושא חשוב הן לצורך תיאום של ימי החופשה באופן שכולם יודעים מראש באילו ימים המטפלת צפויה להעדר כך שניתן לתאם מי יחליף אותה בימי ההעדרות, והן לצורך גמר חשבון שם צריך לדעת כמה ימי חופשה היא ניצלה ועל כמה ימים צריך לשלם לה.
ניהול משימות אישי לבני המשפחה והמטפלת
כחלק מניהול הטיפול בקשיש, ישנן משימות שאינן קשורות לסדר היום, כאשר כל אחד מהגורמים המעורבים בטיפול צריך לטפל בנושאים שונים , כגון – לקבוע תור לטיפול רפואי, לדבר עם ביטוח לאומי, להזמין תרופות ועוד. אפליקציית בטר קייר למשפחות מאפשרת הן למטפלת והן לכל אחד מבני המשפחה העובדים עם המערכת להכין לעצמם רשימת משימות הקשורה לטיפול אשר מרוכזת ומוצגת בעמוד הראשי של האפליקציה. באופן זה ניתן לנהל את כלל הדברים הקשורים לטיפול במקום אחד ולהשתמש במערכת לצורך ניהול משימות אישי.
חתימה דיגיטלית והפקה של דף חתימות חודשי לחברת הסיעוד
כאשר מטפלת מועסקת דרך חברת סיעוד, יש להגיש חודשית דף חתימות על שעות העבודה, חתום על ידי הקשיש או אחד מבני המשפחה וחתום על ידי המטפלת. האפליקציה של בטר קייר מאפשרת ניהול דיגיטלי של החתימות, יצירת דוחות לביטוח לאומי, ושליחתם למשרדים דרך האפליקציה. השימוש באפליקציה מבטל את הצורך בהעברה ידנית של הדוחות מדי חודש בחודשו.
הכנסה חלקה של מטפלת מחליפה
מטפלת זרה טובה שנמצאת בבית לרוב מצויה בכל פרטי הטיפול ויודעת את כל מה שנדרש. הבעיה מתעוררת כאשר מגיעה מטפלת מחליפה או שאחד מבני המשפחה מחליף את המטפלת כאשר זו חולה או לקחה חופש. האפליקציה מאפשרת למטפלת מחליפה לראות את כל פרטי הטיפול, תורים ואירועים, ואת סדר היום המפורט של הקשיש. באופן זה ניתן לשמור על רצף טיפולי ושמירה על הידע הקיים גם במקרה של החלפת מטפלת לתקופה זמנית או קבועה.
שיתוף חברים ובני משפחה נוספים במידע הטיפולי, פגישות ואירועים
בעת טיפול בהורה מזדקן, חשוב לשתף גורמים נוספים כמו משפחה, שכנים וחברים. אפליקציית בטר קייר למשפחות מאפשרת למנהל הטיפול לשלוח הזמנות לשותפים נוספים בטיפול. שותפים אלו יכולים להוריד את האפליקציה, להיכנס לחשבון ולצפות במידע הטיפולי, תורים, אירועים, תשלומים ועוד. ככל שהידע אודות הטיפול מצוי אצל יותר שותפים, העומס הטיפולי על המטפל העיקרי יורד והטיפול הופך להיות קל ופשוט יותר.
שימוש ב AI לטיוב תכנית הטיפול וסדר היום של הקשיש
המערכת מחוברת לבינה מלאכותית, אלגוריתם המבצע למידה כל הזמן לצורך שיפור וטיוב איכות הטיפול. תוך כדי עבודה עם המערכת ניתן יהיה לקבל הצעות לסדר יום והתאמות טיפול דרך שימוש בבינה המלאכותית המחוברת למערכת.
קשר עם אנשי מקצוע לצורך שיפור הטיפול וקבלת ייעוץ מקצועי
כאשר מטפלים בהורה מבוגר עם בריאות רופפת, לעיתים נתקלים בשאלות מקצועיות ובפערי מידע. במצבים חדשים ומשברים, ייעוץ מקצועי והתאמת תכנית הטיפול בהתאם יכול להשפיע באופן דרמטי על מצב הקשיש ולשפר את איכות חיי הקשיש והמשפחה. בטר קייר מקיימת קשר עם מומחים מתחומים שונים – רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים, דיאטנים המספקים ייעוץ להתאמת הטיפול והסביבה המתאימים לצרכי ההורה.
אפשרות לניהול טיפול של שני ההורים באפליקציה אחת
אפליקציית בטר קייר למשפחות מאפשרת להם לנהל את הטיפול של שני ההורים מאותה מערכת. ניתן לעבוד עם מטפלת אחת או יותר ולאפשר למטפלת לצפות בנתונים של שני ההורים או רק של הורה אחד, על פי ההעדפה שלכם. באופן זה, ניתן לעשות תיאום ציפיות ולבנות תכנית יומית הכוללת את שני ההורים ולבצע פירוט נדרש עבור כל הורה לדוגמא, הורה אחד דורש טיפול סיעודי מלא בעוד ההורה השני צריך רק עזרה ברחצה והגשה של ארוחות.

הפתרון שלנו למשפחות מורכב משתי אפליקציות​

BetterCare למשפחות

אפליקציה אחת מיועדת לבני המשפחה של הקשיש ומאפשרת ניהול ובקרה.

אפליקציה שנייה נועדה למטפלים ומאפשר בנייה וניהול של הטיפול, שמירה על קשר עם בני המשפחה, דיווח על שעות עבודה, הפקת דוחות ועוד. 

אפליקציה לבני משפחה

אפליקציה למטפלים

שאלות נוספות? צרו קשר